Potrat plodu až do jeho 6. roku - návrh na legislatívnu iniciatívu

Autor: Jožo Mores | 24.9.2013 o 9:14 | (upravené 24.9.2013 o 9:35) Karma článku: 8,30 | Prečítané:  1331x

Navrhujem zvýšiť vek potratu plodu až na 81 mesiacov, čiže do jeho 6. roku (9 mesiacov prenatálne obdobie + 72 mesiacov skušobné obdobie po narodení). Matka bude mať dostatok času zistiť, či zvládne výchovu dieťaťa, či táto náročná úloha na nej nezanechá negatívne psychické stopy.

Zároveň bude môcť lepšie posúdiť, či sa plod dokáže uplatniť v živote, či nemá napr. zníženú inteligenciu, alebo iné závažné nedostatky (častú chorobnosť, neznesiteľnú povahu a pod.)
6-ročné dieťa ešte nemožno považovať za ľudskú bytosť, za plnohodnotného človeka. Takýto plod ešte naplno nevníma svet, seba si uvedomuje iba málo, a tak odstránenie 6-ročného plodu nebude kruté. Hlavne, keď sa vytvorí systém zdravotníckych zariadení, v ktorých sa potrat vykoná bezbolestne, napr. injekciou alebo ešte lepšie liekmi na spanie.
Biologické zvyšky z plodov sa potom môžu použiť na prihnojovanie v poľnohospodárstve. Celý systém potratov až do 6. roku plodu tak vytvorí aj pridanú hodnotu - vytvorenie nových pracovných miest a zvýšenie potravinovej bezpečnosti štátu.

Poznámka 1: Tento inšpiratívny nápad som si požičal od jedného sci-fi spisovateľa, ktorý v jednej svojej poviedke popisoval svet, kde sa vykonávajú potraty až do 10. roku. Avšak to sa mi zdá veľa. Predsa len - od 6-tich rokov už spoločnosť investuje značné prostriedky napr. do vzdelávania dieťaťa. Potratmi 10-ročných detí by dochádzalo ku značným škodám. Potrat do 6. roku plodu tieto negatívne faktory značne eliminuje.

Poznamka 2: Tento článok je samozrejme krutý vtip.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?